Перейти к содержимому

Фотография

Єдиний соціальний внесок. ФОП

• Авторизуйтесь для ответа в теме
Сообщений в теме: 12

#1 burn

burn

Незнакомец

• Участник
  • Pip
  • 4 сообщений

Отправлено 18 March 2011 - 18:46

Доброго дня усім!

Відкрив собі ФОП (єдиний податок) наприкінці минулого року, тоді загальна сума податку і соціального внеску була на рівні 450грн. Тепер ця сума здається 1100грн. Важко як для початківця котрий ще нічого не заробив... Перейшов на загальну систему оподаткування. Ну це я так - про наболіле...

Суть питання:
Із податковою я розібрався: щомісяця носити пусту декларацію на працівників :1_3_2: , щороку річну декларацію і авансові платежі.
А що із єдиним соціальним внеском? Тобто що я маю знати і що зобов'язаний зробити? Мені як математику бажано якось по поличкам то розібрати і я буду виконувати. Та такої інструкції нажаль не існує, впевнений вона б умістилась на одному А4 :2_8_1:

Був недавно в пенсійному фонді, мутно мені там все роз'яснили...
Зрозумів тільки одне: якщо в поточний місяць була діяльність, будь яка, то із цієї діяльності маємо сплачувати 34,7% від суми (чистого доходу мінус податки). А оскільки це соціальний внесок - то він розраховується від мінімальної зарплати, що сьогодні становить 941грн, а отже мінімум треба сплатити за поточний місяць 326,53грн. Мені один клієнт в лютому якраз перерахував 400грн - майже все забрала держава, бо то була послуга - а отже чистий прибуток...

То які мені зараз звіти потрібно здавати? куди? коли? щоб не було штрафів якихось.. і які штрафи? і за які помилки?

Дякую!
Щиро вдячний усім хто відповість. :2_2_2:

Сообщение отредактировал burn: 18 March 2011 - 18:57

#2 VadNag

VadNag

Незнакомец

• Участник
  • Pip
  • 9 сообщений

Отправлено 21 March 2011 - 20:24

Мені б також така інформація була цікавою. Думаю така інструкція повинна бути і в податковій її повинні знати на зубок. Одного аркушу А4 думаю і багато буде - половинка...Куди йти що заповнювати куди нести заповнені відомості скільки буде податок з цього всього. Цікаво чого таку інструкцію ніхто не розробить...

#3 olgerd

olgerd

Энтузиаст

• Участник
  • PipPipPip
  • 240 сообщений

Отправлено 21 March 2011 - 21:03

Доброго дня усім!

Відкрив собі ФОП (єдиний податок) наприкінці минулого року, тоді загальна сума податку і соціального внеску була на рівні 450грн. Тепер ця сума здається 1100грн. Важко як для початківця котрий ще нічого не заробив... Перейшов на загальну систему оподаткування. Ну це я так - про наболіле...

Зачем было переходить на общую систему, если вы оказываете услуги, вся сумма оплаты которых является вашей "чистой прибылью"? Минимальный соцвзнос вы будете платить по любому, а размер единого налога сейчас составляет всего 86 грн. так что откуда у вас 1100 получилось?

#4 olgerd

olgerd

Энтузиаст

• Участник
  • PipPipPip
  • 240 сообщений

Отправлено 21 March 2011 - 21:10

То які мені зараз звіти потрібно здавати? куди? коли? щоб не було штрафів якихось.. і які штрафи? і за які помилки?

Дякую!

Вообще-то пунктом 7 підрозділу 10 ”Інші перехідні положення” розділу XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI передбачено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Но мой сегодняшний визит в ГНИ показал, что соблюдать эти положения они не собираются, грозясь штрафом в 170 грн за несвоевременную сдачу нового отчета по доходам физлиц, хотя этот самый новый НК достаточно четко трактует, что предприниматели, не использующие наемный труд, сдавать этот отчет вовсе не обязаны!

#5 klassik

klassik

Незнакомец

• Участник
  • Pip
  • 2 сообщений

Отправлено 22 March 2011 - 11:14

Вообще-то пунктом 7 підрозділу 10 ”Інші перехідні положення” розділу XX Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року N 2755-VI передбачено, що штрафні санкції за порушення податкового законодавства за період з 1 січня по 30 червня 2011 року застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення.

Но мой сегодняшний визит в ГНИ показал, что соблюдать эти положения они не собираются, грозясь штрафом в 170 грн за несвоевременную сдачу нового отчета по доходам физлиц, хотя этот самый новый НК достаточно четко трактует, что предприниматели, не использующие наемный труд, сдавать этот отчет вовсе не обязаны!

Государственная налоговая администрация Украины Письмо1 от 03.02.2011 г. № 2963/7/10-1017/302

ГНАУ в связи с поступлением многочисленных за¬просов от органов государственной налоговой службы о применении штрафных санкций согласно Налоговому кодексу Украины сообщает следующее.
В соответствии с пунктом 2 раздела ХІХ «Заключительные положения» Налогового кодекса Украины (далее — Кодекс) утратил силу Закон Украины от 21 декабря 2000 года № 2181-III «О порядке погашения обязательств налогоплательщиков перед бюджетами и государственными целевыми фондами» (далее — Закон № 2181-ІІІ).
Начиная с 1 января 2011 года налогоплательщики несут ответственность, предусмотренную нормами Кодекса, в частности, в случае выявления по результатам камеральных проверок нарушений.
Так, если налогоплательщик представляет налоговую декларацию (расчет) с нарушением предельных сроков представления налоговой отчетности, применяется штрафная санкция в размерах, предусмотренных пунктом 120.1 статьи 120 Кодекса.
При этом в акте проверки фиксируется факт нарушения сроков представления налоговой отчетности, установленных Законом № 2181-ІІІ, и применяется штрафная санкция в размере 170 гривен (пункт 120.1 статьи 120 Кодекса) за каждую непредставленную (несвоевременно представленную) налоговую декларацию, указанную в таком акте.
В случае установления в течение года с даты вынесения налогового уведомления-решения таких действий (несвоевременного представления) повторно, штрафная санкция применяется в размере 1020 гривен за каждое такое несвоевременное представление.
Повторным нарушением, за которое предусмотрен штраф в размере 1020 гривен согласно пункту 120.1 статьи 120 Кодекса, будет несвоевременное представление налоговой декларации (расчета) налогоплательщиком независимо от вида налога, за которое к такому плательщику в течение года уже был применен штраф за непредставление (несвоевременное представление) налоговой декларации (расчета) и в период до одного года (до 365 или 366 дней — високосного года) вынесено налоговое уведомление-решение.
В случае нарушения налогоплательщиками предельных сроков уплаты налоговых обязательств, предусмотренных налоговым законодательством, с 1 января 2011 года с учетом срока давности применяется штрафная санк¬ция в размерах, установленных статьей 126 Кодекса.
То есть в случае если налогоплательщик не уплачивает сумму самостоятельно определенного денежного обязательства в течение сроков, предусмотренных Кодексом, такой налогоплательщик привлекается к ответственности в виде штрафа в следующих размерах:
при задержке до 30 календарных дней включительно, следующих за последним днем срока уплаты суммы денежного обязательства, — в размере 10 процентов погашенной суммы налогового долга;
при задержке более 30 календарных дней, следующих за последним днем срока уплаты суммы денежного обязательства, — в размере 20 процентов погашенной суммы налогового долга.
Штрафная санкция, предусмотренная пунктом 7 подраздела 10 Раздела ХХ Кодекса, применяется за нарушения налогового законодательства исключительно при исчислении налоговых обязательств за период с 01.01.2011 г. по 30.06.2011 г.
Также сообщаем, что ГНАУ отзывает письмо от 31.12.2010 г. № 29429/7/10-1017/51902 (о применении штрафной санкции в размере не более 1 гривни).

И.о. Первого заместителя Председателя С.ЛЕКАРЬ

Вот такая проза жизни ...

И не забываем что налоговая штрафует согласно Налогового Кодекса, а пенсионный штрафует согласно Закона Украины от 08.07.2010 г. № 2464-VI «О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование» .

Сообщение отредактировал klassik: 22 March 2011 - 11:20

#6 Alexxandr

Alexxandr

Незнакомец

• Участник
  • Pip
  • 7 сообщений

Отправлено 23 March 2011 - 15:30

Був недавно в пенсійному фонді, мутно мені там все роз'яснили...
Зрозумів тільки одне: якщо в поточний місяць була діяльність, будь яка, то із цієї діяльності маємо сплачувати 34,7% від суми (чистого доходу мінус податки). А оскільки це соціальний внесок - то він розраховується від мінімальної зарплати, що сьогодні становить 941грн, а отже мінімум треба сплатити за поточний місяць 326,53грн. Мені один клієнт в лютому якраз перерахував 400грн - майже все забрала держава, бо то була послуга - а отже чистий прибуток...

Дякую!

звіт потрібно надавати в ваше районное отделение пенсионного фонда, там есть закрепленный за вами инспектор, покупайте в ксерокопии два бланка и идите к инспектору, он подскажет как заполнить его. На отчете он ставит свою подпись под Вашей и направит вас сдать отчет в нужный кабинет. В кабинете - мне сходу сказали с вас штраф по 170 грн за каждый год не подачи декларации.. бл*.. нет слов уже... + нужна пустая папка и копии свидоцтва о регистрации и паспорта, на вашем отчете они ставят дату приёма и отдают корешок, и со словами не затягивайте оплату штрафа желают вам всего хорошего...

#7 Pillat

Pillat

Незнакомец

• Участник
  • Pip
  • 2 сообщений

Отправлено 21 June 2012 - 19:17

Вибачайте відразу, можливо пишу не туда, але, є така ситуація: Є ФОП, який пропрацював близько 1 місяця. Прибутку не було, отже і в податкову внески не робились. При закритті діяльності з Податковою проблем не було, а от з Пенсійним Фондом - виникли. ПФ вимагає сплати Єдиного Соц.Внеску за той місяць роботи (хоча прибутку не було) Підкажіть, будь-ласка, чи мають вони право вимагати цей соц. внесок, чи це просто ще один метод наповнення бюджету? (якщо можна - з посиланнями на джерела інформації, закони...) Дякую.

#8 Nadija

Nadija

Незнакомец

• Участник
  • Pip
  • 8 сообщений

Отправлено 29 June 2012 - 04:57

Вибачайте відразу, можливо пишу не туда, але, є така ситуація:
Є ФОП, який пропрацював близько 1 місяця.
Прибутку не було, отже і в податкову внески не робились.
При закритті діяльності з Податковою проблем не було, а от з Пенсійним Фондом - виникли.
ПФ вимагає сплати Єдиного Соц.Внеску за той місяць роботи (хоча прибутку не було)
Підкажіть, будь-ласка, чи мають вони право вимагати цей соц. внесок, чи це просто
ще один метод наповнення бюджету?

(якщо можна - з посиланнями на джерела інформації, закони...)

Дякую.

З 01.01.2011 року вступив в силу Закон України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування” №2464-VI, 08.07.2010
Згідно Закону :

єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування — консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов’язкового державного соціального страхування в обов’язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування.

Зареєструвавши підприємницьку діяльність, Ви берете на себе ВСІ ризики та переваги власної господарської діяльності. Те, що прибутку не було, не звільняє Вас від обов"язку сплатити Єдиний соціальний внесок (якщо Ви не звільнені від сплати пільгами. Перелік - у Законі)

#9 Pillat

Pillat

Незнакомец

• Участник
  • Pip
  • 2 сообщений

Отправлено 02 July 2012 - 06:59

Дякую за відповідь.

#10 moysya

moysya

Незнакомец

• Участник
  • Pip
  • 1 сообщений

Отправлено 05 October 2012 - 10:18

Доброго времени суток. Вопрос в следующем, есть ФОП на общей системе налогооблажения, нет ни доходов, ни расходов, нанятых рабочих нет. Нужно ли платить ЄСВ? Спасибо за ответы.

#11 LubaP

LubaP

Незнакомец

• Участник
  • Pip
  • 4 сообщений

Отправлено 05 October 2012 - 10:46

Якщо ФОП не отримує прибутку, то сплачувати ЄСВ не потрібно

#12 Гость_Antoksa_*

Гость_Antoksa_*
  • Гости

Отправлено 28 November 2012 - 18:35

Якщо ФОП не отримує прибутку, то сплачувати ЄСВ не потрібно

если нет дохода ФОП не то что не обязан - он и не может уплатить минимальный взнос:

#13 swimmer

swimmer

Незнакомец

• Участник
  • Pip
  • 2 сообщений

Отправлено 15 December 2012 - 18:52

Нахожусь на едином налоге, деятельность сейчас не веду, оформил на работника. Закрывать чп не хо
чется по причине волокиты с закрытием и проверки . Рассматриваю вариант перехода на общую систему чтобы не платить налоги, но вот надо ли платить единый внесок. Из прочитанного понял что минимальный надо платить вне зависимости от прибыли. Может ошибаюсь? Лучше сходить в пенсионный пообщаться.
http://zakon2.rada.g...ws/show/2464-17
Cтатья 7

2) для платників, зазначених у пункті 4 (крім фізичних осіб -
підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування) та 5
частини першої статті 4 цього Закону, - на суму доходу (прибутку),
отриманого від їх діяльності, що підлягає обкладенню податком на
доходи фізичних осіб, та на суму доходу, що розподіляється між
членами сім'ї фізичних осіб - підприємців, які беруть участь у
провадженні ними підприємницької діяльності. При цьому сума
єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального
страхового внеску за кожну особу за місяць, у якому отримано дохід
(прибуток).